روان درمانی مثبت نگر

شادکامی، درمان و ارتقا

نویسنده: جرج. دبلیو. برنز

مترجمان: سید پیمان رحیمی نژاد، معصومه محمدی، دکتر آرش رمضانی، با مقدمه دکتر شهریار شهیدی

تعداد صفحه: 470 | قطع: وزیری | قیمت: 40000 تومان

این کتاب مجموع ارزشمندی از فصول کاربردی است که توسط دانشمندانی توانا از اقصی نقاط جهان نوشته شده است. این نویسندگان اساتید برجسته ای از کشورهایی چون ایالات متحده آمریکا، آفریقای جنوبی، استرالیا، پرتغال و روسییه هستند که هرکدام پژوهش های بنیادین در حوزه روان درمانی مثبت نگر انجام داده اند. این جنبه بین المللی بودن کتاب، بی شک باعث شده تا تجربیات دست اول از فرهنگ های مختلف و دیدگاه های متفاوت در یک مجوعه جمع آوری شود. نکته مهم دیگر این است که تمرکز کتاب بر روی تشریح کیس های بالینی است که با روش روان درمانی مثبت نگر تحت درمان قرار گرفته اند.

با رفتار درمانی عقلانی هیجانی (REBT) زندگی چندان هم بد نیست

نویسنده: اد ناتینگهام

مترجم: مهرداد فیروزبخت

تعداد صفحه: 224 | قطع: رقعی | قیمت: 18000 تومان

چند سال پیش به خودم گفتم چه خوب بود اگر کتابی می نوشتم که اهم گفتگو های من با مردم در مشاوره هایم را به طور خلاصه بیان کند. آرزویم این بود که به خوانندگان نشان بدهم رنج ها، یأس ها و آلام آنها اجتناب ناپذیرند. ما به عنوان انسان از توانایی و فرصت بی نظیر انتخاب بخورداریم. در این کتاب این توانایی را توضیح می دهم و به شما یاد می دهم اثربخشی، آسایش روانی و شادمانی تان را با اصول رفتار درمانی عقلانی هیجانی بیشتر کنید.

سوپرایگو

نویسنده: پرسیلا روت

مترجم: مهرداد فیروزبخت با همکاری بهناز ذاکر

تعداد صفحه: 78 | قطع: جیبی | قیمت: 5000 تومان

هر آدمی سوپرایگو دارد. اما همه جا به آن سوپرایگو نمی گویند. بعضی آن را وجدان یا حتی وجدان گناه، و برخی اخلاقیات می نامند. اما با هر نامی، همه آن را دارند. مشخص ترین نشانه سوپرایگو، ندایی در سر شماست که نمی گذارد اشتباه کنید. (برای مثال نمی گذارد عملی غیر قانونی، غیر اخلاقی یا نا مهربانانه انجام دهید). حتی وقتی هیچ کس از این جریان آگاه نیست. وقتی مقهور وسوسه می شوید و کاری می کنید که می دانید نباید انجام می دادید و حتی وقتی اصلا کاری انجام نداده اید، سوپرایگو شما را از درون تنبیه می کند. 

آفریده های یک روز

نویسنده: اروین د. یالوم

تمرجم: سید پیمان رحیمی نؤاد

تعداد صفحه: 213 | قطع: رقعی | قیمت: 17000 تومان

مهمترین کاری که من یا هر درمانگر دیگری باید انجام دهیم این است که رابطه درمانی محکم و قابل اعتمادی را به مراجع ارائه کنیم تا نیازهایش کاملا اغنا شود. با اینکه تحقیقات بر سر روان درمانی موثر، دائم گویای این است که بزرگترین مولفه موثر بر بازدهی در درمان، ایجاد یک رابطه درمانی دو طرفه است؛ با این حال چگونگی خلق، رشد و تاروپود رابطه درمانی کمتر مورد توجه برنامه های آموزش عالی قرار گرفته است. همچنین امیدوارم که این داستان ها باعث افزایش آگاهی درمانگران از موضوعات روان درمانی اگزیستانسیال شود. (دکتر یالوم)

 

صفر تا صد

صد روز درمان شناختی رفتاری برای اعتماد به نفس و عزت نفس

نویسنده: کریستین وایلدینگ، استفان پالمر

مترجم: مهرداد فیروزبخت

تعداد صفحه: 320 | قطع: رقعی | قیمت: 20000 تومان

به عنوان دو درمانگر و دو مربی قرار نیست بحران های شخصی مردم را حل کنیم بلکه می خواهیم عزت نفس آنها را طوری بسازیم که خودشان مشکلات شان را حل کنند، حال هر مشکلی با هر شدتی می خواهد باشد. در این کتاب می خواهیم مهارت های لازم برای این کار را با شما در میان بگذاریم.

برداشتن صورتک

اختلال شخصیت نمایشی و مرزی

نویسنده: جفری دوسن

مترجمان: مهرداد فیروزبخت، وحیده عرفانی

تعداد صفحه: 117 | قطع: رقعی | قیمت: 12000 تومان

انجمن روانپزشکی آمریکا اختلال شخصیت نمایشی را اختلالی می داند که مشخصه اش توجه طلبی های افراطی که از اوایل کودکی (و در برخی موارد از اواخر کودکی) شروع می شوند و رفتار اغواگرایانه و تمایل به تایید شدن است. اختلال شخصیت مرزی، با دوره های تکانشگری همراه با مشکلات میان فردی و خود انگاره مشخص می شود. گروهی از مرزی ها که از طرد شدن می ترسند، بسیار تحریک پذیر و ترسو هستند. همچنین درگیر بی ارزش کردن یا آرمانی کردن دیگران می شوند. آنها گاه یک نفر را می پرستند و گاه از او متنفر می شوند. این افراد حد وسط ندارند.

مراجعی که مرا تغییر داد

نویسندگان: جفری کاتلر، جان کارلسون

مترجم: دکتر سید حمید آتش­پور، سولماز جوادپور، سید پیمان رحیمی­ نژاد

تعداد صفحه:328 | قطع: رقعی | قیمت: 20000 تومان

زمانی‌که در تلاش برای کمک به مراجعین‌مان هستیم تا با مسائل شخصی خود دست‌وپنجه نرم کنند، اغلب خود نیز می‌آموزیم که در موارد مشابه چگونه عمل کنیم. زمانی‌که زخم‌های دیگران را مداوا می‌کنیم، در واقع زخم‌های خودمان نیز درمان می‌شوند. درحالی‌که ساعت‌ها با مراجعین به صحبت و موعظه می‌پردازیم ناگهان به خود آمده و متوجه می‌شویم که درحال صحبت کردن خودمان نیز مخاطب هستیم.

آمار توصیفی در علوم رفتاری

(چاپ سوم)

مولفان: دکتر امیرحسین محمدداودی، هومن نامور، دکتر افسانه زمانی مقدم، دکتر مسلم صالحی
تعدادصفحه: 220 | قطع: وزیری | قیمت همراه با سی دی: 20000 تومان
در این کتاب تلاش شده تا با بهره­گیری از نظریه­ها و تجارب اساتید بزرگ و با عنایت به مشکلات یادگیری دانشجویان به بیانی تازه و روان مباحث آماری کالبدشکافی و مورد بررسی قرار گیرد.

چگونه خودكاوي كنيم

(چاپ دوم)

نويسنده: استفن لكنر
مترجم: مهرداد فيروزبخت
تعداد صفحه: 155 | قطع: رقعي | قيمت: 10000 تومان
استفن لكنر با زباني بسيار ساده و شيرين و در عين حال عميق، نحوه‌ اجراي فنون روانكاوي روي خودتان و شناخت هر چه بيشتر گره‌ها و روان رنجوري‌هاي‌تان را در قالب تمرين‌ها و توضيحاتي ساده و دلنشين بيان مي‌كند. اين كتاب براي كساني نوشته شده است كه مي‌خواهند خود را روانكاوي كنند و طعم روانكاوي شدن را بچشند.

مهارتهاي ازدواج و ارتباط زناشويي كارآمد

(چاپ سوم)

نويسندگان: ديويد اچ. السون، جان دفرين، ايمي كي. السون
مترجمان: احمدرضا بحيرايي، دكتر نادر فتحي
تعداد صفحه: 344 | قطع: وزیری | قيمت: 25000 تومان
بسياري از زوجها گمان مي‌كنند كه فقط عاشق شدن براي ازدواج كافي است. و عشق به تنهايي مي‌تواند ضامن قوام ازدواج گرم و شاد باشد. اما در حقيقت اينگونه نيست و شما براي خلق يك ازدواج مطلوب به مهارت‌هاي ارتباطي موثر نياز داريد.