رفتار درمانی دیالکتیکی

برای اختلال شخصیت مرزی

نویسنده: دیوید اچ. بارلو

مترجمان: دکتر امیرهوشنگ مهریار، دکتر شعله نمازی

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 196 | قیمت: 16000 تومان

دست اندرکاران درمان بیماری های روانی بر این نکته توافق دارند که مراجعان طبقه بندی شده تحت عنوان اختلال شخصیت مرزی (BPD) گروهی چالش برانگیز هستند و درمان آن ها کار ساده ای نیست. به این دلیل اختلال شخصیت مرزی به اختلالی سرشار از انگ زنی تبدیل شده که ارائه درمان برای آن با ترس و تردید، نگرش های منفی و نگرانی بسیار همراه شده است. شاید بیشترین نگرانی درباره معالجه این بیماران بروز رفتارهای حاکی از خودکشی در این جمعیت باشد. تقریبا 75 درصد مراجعین دارای معیارهای BPD دارای سابقه خودکشی، با میانگین 3/4 کوشش برای هر فرد، هستند.

عقل، لحظه و بهبود

کتاب کار رفتاردرمانی عقلانی هیجانی وقوف بنیان

نویسنده: بروس دی. برلسن

مترجمان: مهرداد فیروزبخت، وحیده عرفانی

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 88 | قیمت: 10000 تومان

کتاب عقل، لحظه و بهبود آمیزه ای از مفاهیم رفتاردرمانی عقلانی هیجانی (REBT) آلبرت الیس و مفهوم شرقی وقوف (Mindfulness) است که خواستگاه آن به بیش از 2500 سال قبل بر می گردد. این کتاب به تعبیری از معدود کتاب هایی است که آرا و نظریه ی آلبرت الیس (REBT) را با مفهوم شرقی وقوف درآمیخته است. کتاب، تلفیقی از ABC آلبرت الیس و فنون تغییر تفکرمشکل ساز، و مراقبه و در لحظه زیستن است. این کتاب به شما می آموزد که گذشته را با همه ی مشکلاتش و آینده را با همه ی نگرانی هایش از ذهن خود بیرون کنید و تا حد امکان در این مکان و در این لحظه زندگی کنید. 

برداشتن صورتک

اختلال شخصیت نمایشی و مرزی

نویسنده: جفری دوسن

مترجمان: مهرداد فیروزبخت، وحیده عرفانی

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 117 | قیمت: 12000 تومان

انجمن روانپزشکی آمریکا اختلال شخصیت نمایشی را اختلالی می داند که مشخصه اش توجه طلبی های افراطی که از اوایل کودکی (و در برخی موارد از اواخر کودکی) شروع می شوند و رفتار اغواگرایانه و تمایل به تایید شدن است. اختلال شخصیت مرزی، با دوره های تکانشگری همراه با مشکلات میان فردی و خود انگاره مشخص می شود. گروهی از مرزی ها که از طرد شدن می ترسند، بسیار تحریک پذیر و ترسو هستند. همچنین درگیر بی ارزش کردن یا آرمانی کردن دیگران می شوند. آنها گاه یک نفر را می پرستند و گاه از او متنفر می شوند. این افراد حد وسط ندارند.

با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی (REBT) زندگی چندان هم بد نیست 

نویسنده: اد ناتینگهام

مترجم: مهرداد فیروزبخت

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 224 | قیمت: 18000 تومان

چند سال پیش به خودم گفتم چه خوب بود اگر کتابی می نوشتم که اهم گفتگو های من با مردم در مشاوره هایم را به طور خلاصه بیان کند. آرزویم این بود که به خوانندگان نشان بدهم رنج ها، یأس ها و آلام آنها اجتناب ناپذیرند. ما به عنوان انسان از توانایی و فرصت بی نظیر انتخاب برخورداریم. در این کتاب این توانایی را توضیح می دهم و به شما یاد می دهم اثر بخشی، آسایش روانی و شادمانی تان را با اصول رفتار درمانی عقلانی هیجانی بیشتر کنید.

روان درمانی مثبت نگر

شادکامی، درمان و ارتقا

نویسنده: جرج.دبلیو.برنز

مترجمان: سید پیمان رحیمی نژاد، معصومه محمدی، دکتر آرش رمضانی، با مقدمه دکتر شهریار شهیدی

قطع: وزیری | تعداد صفحه: 470 | قیمت: 40000 تومان

این کتاب مجموعه ارزشمندی از فصول کاربردی است که توسط دانشمندانی توانا از اقصی نقاط جهان نوشته شده است. این نویسندگان اساتید برجسته ای از کشورهایی چون ایالات متحده آمریکا، آفریقای جنوبی، استرالیا، پرتغال و روسیه هستند که هرکدام پژوهش های بنیادین در حوزه روان درمانی مثبت نگر انجام داده اند. این جنبه بین المللی بودن کتاب، بی شک باعث شده تا تجربیات دست اول از فرهنگ های مختلف و دیدگاه های متفاوت در یک مجموعه جمع آوری شود. نکته مهم دیگر این است که تمرکز کتاب بر روی تشریح کیس های بالینی است که با روش روان درمانی مثبت نگر تحت درمان قرار گرفته اند.

چگونه خودکاوی کنیم

(چاپ دوم)

نویسنده: استفن لکنر

مترجم: مهرداد فیروزبخت

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 155 | قیمت: 10000 تومان

استفن لکنر با زبانی بسیار ساده و شیرین و در عین حال عمیق، نحوه اجرای فنون روانکاوی روی خودتان و شناخت هر چه بیشتر گره ها و روان رنجوری های تان را در قالب تمرین ها و توضیحاتی ساده و دلنشین بیان می کند. این کتاب برای کسانی نوشته شده است که می خواهند خود را روانکاوی کنند و طعم روانکاوی شدن را بچشند.

 

صفر تا صد

صد روز درمان شناختی رفتاری برای اعتماد به نفس و عزت نفس
نویسنده: کریستین وایلدینگ، استفان پالمر
مترجم: مهرداد فیروزبخت
قطع: رقعی | تعداد صفحه: 320 | قیمت: 20000 تومان
به‌عنوان دو درمانگر و دو مربی قرار نیست بحران‌های شخصی مردم را حل کنیم بلکه می‌خواهیم عزت‌نفس آنها را طوری بسازیم که خودشان مشکلات‌شان را حل کنند، حال هر مشکلی با هر شدتی می‌خواهد باشد. در این کتاب می‌خواهیم مهارت‌های لازم برای این کار را با شما در میان بگذاریم.

آفریده‌های یک روز

نویسنده: اروین د. یالوم
مترجم: سید پیمان رحیمی نژاد
قطع: رقعی | تعداد صفحه: 213 | قیمت: 17000 تومان
مهمترین کاری که من یا هر درمانگر دیگری باید انجام دهیم این است که رابطه درمانی محکم و قابل اعتمادی را به مراجع ارائه کنیم تا نیازهایش کاملا اغنا شود. با اینکه تحقیقات بر سر روان‌درمانی موثر، دائم گویای این است که بزرگترین مولفه موثر بر بازدهی در درمان، ایجاد یک رابطه درمانی دوطرفه است؛ با این حال چگونگی خلق، رشد و تاروپود رابطه درمانی کمتر مورد توجه برنامه‌های آموزش عالی قرار گرفته است. همچنین امیدوارم که این داستان‌ها باعث افزایش آگاهی درمانگران از موضوعات روان‌درمانی اگزیستانسیال شود (دکتر یالوم).

اصول مشاوره پیش از ازدواج

نویسنده: ساندرا ال. سرن

مترجم: مهرداد فیروزبخت

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 149 | قیمت: 10000 تومان

دکتر سرن با استفاده از یک رشته آزمونک ها و پرسشنامه های مخصوص افراد و زوج ها، روشی در اختیار مردم می گذارد تا در مورد شخصیت شان و جور بودنشان با یکدیگر بینش پیدا کنند. در این کتاب، حکایت ها و راه حل هایی برای رایج ترین ناکامی ها و مشکلات زوج ها وجود دارد. نکته ارزنده این کتاب کار آن است که دکتر سرن به «هنر مصالحه بزرگوارانه» یا چنین چیزی اشاره می کند که همانا آداب کنار آمدن با یکدیگر در رابطه است.

52 هفته رفتار درمانی عقلانی هیجانی

نویسنده: پملا گارسی

مترجم: مهرداد فیروزبخت

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 200 | قیمت: 15000 تومان

عملا همه انسان ها خواهان شادی بیشتر و رنج کمترند. رفتاردرمانی عقلانی هیجانی، اهداف خاصی را برای ما روشن می کند و شیوه هایی از پرس و جو و کند و کاو را فرا روی ما قرار می دهد که به ما می فهمانند چطور خود را بی جهت عذاب می دهیم و هیجانات ناسالمی در خودمان ایجاد می کنیم. رفتاردرمانی عقلانی هیجانی به ما یاد میدهد خودمان هستیم که سرنوشت هیجانی خود را رقم می زنیم نه شرایط. 

مهارت های حل مساله اجتماعی برای کودکان

نویسندگان: مارک. دبلیو. فریزر، جیمز. کی. نش، مانداجی. گالینسکی

مترجمان: دکتر امید شکری، سید پیمان رحیمی نژاد

قطع: رقعی | تعداد صفحه: 311 | قیمت: 20000 تومان

کتاب مهارت های حل مساله اجتماعی برای کودکان، اولین جلد از مجموعه منابع تمرینی کتاب های راهنما و دستورالعمل هایی هستند که راهنمایی های ویژه ای را در رابطه با قدرت تصمیم گیری و انتخاب ارائع می دهند. این مجموعه درباره مهارت های حل مساله در حیطه های اجتماعی به شرح مداخلات روان شناختی موثر با جزئیات کامل، گاهی به صورت هفته به هفته و حتی به صورت جلسه به جلسه می پردازد. این کتاب راهنمای بسیار موثری برای روانشناسان، مشاورین کودک، مددکاران اجتماعی و دانشجویان این رشته ها و والدین است.

 

کار ناتمام

نویسنده: شهربانو قهاری
قطع: خشتی کوچک | تعداد صفحه: 220 | قیمت: 12000 تومان
کار یا وضعیت ناتمام به موقعیتی اشاره دارد که حل نشده رها شده است، همچنین به رویدادهای دردناکی اشاره دارد که با آن رو به­ رو نشده­ایم و از پرداختن به ­آن اجتناب می­ کنیم؛ مانند سوگواری نکردن برای عزیز از دست رفته ...

مهارتهاي ازدواج و ارتباط زناشويي كارآمد

(چاپ سوم)

نويسندگان: ديويد اچ. السون، جان دفرين، ايمي كي. السون
مترجمان: احمدرضا بحيرايي، دكتر نادر فتحي
قطع: وزیری | تعداد صفحه: 344 | قيمت: 25000 تومان
بسياري از زوجها گمان مي‌كنند كه فقط عاشق شدن براي ازدواج كافي است. و عشق به تنهايي مي‌تواند ضامن قوام ازدواج گرم و شاد باشد. اما در حقيقت اينگونه نيست و شما براي خلق يك ازدواج مطلوب به مهارت‌هاي ارتباطي موثر نياز داريد.

مهارتهاي ازدواج و ارتباط زناشويي كارآمد

(چاپ سوم)

نويسندگان: ديويد اچ. السون، جان دفرين، ايمي كي. السون 
مترجمان: احمدرضا بحيرايي، دكتر نادر فتحي 
قطع: وزیری | تعداد صفحه: 344 | قيمت: 25000 تومان
بسياري از زوجها گمان مي‌كنند كه فقط عاشق شدن براي ازدواج كافي است. و عشق به تنهايي مي‌تواند ضامن قوام ازدواج گرم و شاد باشد. اما در حقيقت اينگونه نيست و شما براي خلق يك ازدواج مطلوب به مهارت‌هاي ارتباطي موثر نياز داريد.